• (+48) 662442262
  • info@tygrysy-shaolin.pl

Czym jest Shaolin Kung-fu?


Co to jest Shaolin Kung-fu? Shaolinquan lub prościej Shaolin to termin, który jest ogólnie używany w celu zwrócenia uwagi na wschodnie style (Wai Chia) kung-fu lub pierwotną sztukę walki, której nauczano w klasztorze Shaolin (Chiny) znaną dziś pod nazwą “Klasyczny Shaolin z północnych Chin.”.
Podstawową ideą Shaolin jest wyprowadzanie efektywnych ataków i obrony z maksymalną siłą i prędkością wyobrażając sobie, że jesteśmy otoczeni przez wrogów. W celu osiągnięcia najlepszego efektu należy połączyć siłę z łagodnością.
Przez łagodność rozumiemy rozluźnione mięśnie, elastyczność i giętkość oraz płynność ruchów. Szkoła proponuje nie tylko zewnętrzny styl Shaolin ale również styl wewnętrzny medytacyjny Qigong. Podczas kursu zostaną zaprezentowane także techniki samoobrony.
Szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu w Lublinie koncentruje się na rozpowszechnianiu nauki mnichów z Klasztoru Shaolin, z północy Chin (Dengfend, prowincja Henan). Zajęcia są odpowiednie dla dzieci, młodzieży, dorosłych i pozwalają na wyrzeźbienie pięknego i silnego ciała, które będzie jednocześnie giętkie i sprężyste.

Klikając w ten link będziecie mogli odkryć sekrety stylu Shaolin Kung-fu!