• (+48) 662442262
  • info@tygrysy-shaolin.pl

Szkoła Shaolin Temple Shi Yan Ti Poland w Lublinie i Warszawie - Tygyrysy Shaolin Kung-fu zajmuje się rozprzestrzenianiem prawdziwej kultury Shaolin pod nadzorem i przewodnictwem mnicha Shi Yan Ti (34° pokolenie Shaolin) z Klasztoru Shaolin.

Mistrzowie Shaolin

Shifu Shi Yan Ti 释延提 urodził się w 1984 roku w centralnej prowincji Chin (Henan), gdzie znajduje się Świątynia Shaolin. Jest on chińskim mnichem-wojownikiem 34° generacji, bezpośrednim uczniem Opata Shi Yong Xin.
Po ukończeniu szkoły średniej, w wieku 17 lat, Yan Ti udał się do Klasztoru Shaolin, gdzie zostały ocenione jego zdolności do kung fu, żeby podjąć decyzję o jego przyjęciu lub nie do tego Klasztoru. Ostatecznie Yan ti został przyjęty i wszedł do grona mnichów-wojowników Shaolin. W 2007 Yan Ti po latach nauki pod nadzorem swojego Mistrza, opata Shi Yong Xin i przestrzegania 250 zasad Buddyzmu, został nominowany bhikkhu, czyli w pełni wyświęconym mnichem buddyjskim.
W 2009 Yan Ti otrzymał dofinansowanie z rządu chińskiego, aby studiować w „Buddhist College’’ w Singapurze. Za przyzwoleniem opata kontynuował przez dwa lata naukę buddyzmu, angielskiego, nauk społecznych i ścisłych w Singapurze. Od 2013 Yan Ti zaczął podróżować poza granicami Chin, aby nauczać Kung Fu i rozprzestrzeniać kulturę Shaolin na całym świecie. Występował przed urzędnikami rządowymi w Rosji, Indonezji, Etiopii, Rwandzie, Malawi, w USA i w swoim kraju.
Każda osoba w swoim umyśle posiada dobre nasiona i złe nasiona. Te, którym da wodę, będą tymi, które urosną. Zawsze uśmiechać się do ludzi, to jest woda dla dobrych nasion!” (Shi Yan Ti).Insrtuktor (Jiaolian 教练) Giuseppe Ferro
, posiadający czarny pas Kung-fu I duan, pasjonat kultury orientalnej, po raz pierwszy poświęcił się Kung-fu w wieku 17 lat. Nauki kung-fu rozpoczął pod nadzorem mistrza Francesco Spampinato, który posiada czarny pas VI duan Kung-fu i jest założycielem szkoły ASCAM Tremestieri Etneo (Włochy); jego współpraca z mistrzem trwała około 7 lat.
Od 2018 Giuseppe Ferro rozpoczął współpracę w celu personalnego pogłębiania nauk Shaolin z mnichem-wojownikiem Shi Yan Ti z Klasztoru Shaolin (Henan, Chiny); Shifu Yan Ti zajmuje się również nadzorowaniem nauczania Shaolin uczniów ze szkoły Tygrysy Kung-fu w Lublinie, jako dyscypliny sportowej, kulturowej i medytacyjnej.