• (+48) 662 442 262
  • info@tygrysy-shaolin.pl

Od 2017 roku szkoła Tygrysy Shaolin kung-fu w Lublinie zajmuje się rozprzestrzenianiem prawdziwej kultury Shaolin pod nadzorem Shifu Shi Heng Chan (35° pokolenie Shaolin) odpowiedzialnego za Centrum Kultury Shaolin w Mediolanie.
Jesteśmy szkołą, która może poszczycić się stałą współpracą z mistrzem, oficjalnie uznanym przez klasztor Shaolin (Denfeng, Chiny)!

Mistrz Shaolin

Klasztor Shaolin

Shifu Shì-Héng-Chán, mistrz 35° pokolenia Shàolín i świecki uczeń klasztoru Shaolin (俗家弟子), uczeń bezpośrednio podległy Shì-Yán-Dá 釋延達 (Przełożony Klasztoru Shaolin, Opiekun Grupy Pokazowej Sztuk Walk Mnichów Shàolín).
Jako uczeń i mistrz, Shīfu Shì-Héng-Chán otrzymał od swojego mistrza przełożonego klasztoru Shaolin, Shì-Yán-Dá oraz od mnicha opiekuna Shì-Yán-Huī (oficjalnego reprezentanta opata Shi Yong Xin we Włoszech), misję rozprzestrzeniania idei duchowej, kulturowej, terapeutycznej oraz sztuki walki tysiącletniej tradycji Shaolin, aby przyczyniać się do dobrobytu ludzkiego społeczeństwa; jego szczerym pragnieniem jest braterska współpraca w tym szlachetnym celu ze wszystkimi włoskimi oraz zachodnimi Mistrzami Shaolin.
Od dziesięcioleci poświęca się nauce oraz nauczaniu kultury Shaolin we Włoszech.


Giuseppe Ferro, posiadający certyfikat trenera sztuk walki Międzynarodowego Stowarzyszenia ASI oraz czarny pas kung-fu I duan, pasjonat kultury orientalnej, po raz pierwszy poświęcił się kung-fu w wieku 17 lat. Nauki kung-fu rozpoczął pod nadzorem mistrza Francesco Spampinato, a jego współpraca z mistrzem trwała około 7 lat. W trakcie trwania tej współpracy, wypadek na motocyklu zmusił go do przerwania treningów na dwa lata, jednakże pasja i siła woli przesądziły o jego powrocie do studiowania Shaolin kung-fu.
Mistrz Francesco Spampinato, który posiada czarny pas VI duan kung-fu, jest założycielem szkoły ASCAM Tremestieri Etneo (Włochy) i zajmuje się nauczaniem nowoczesnego Wushu, Shaolin, Sanda od prawie 20 lat. Udoskonalił naukę Shaolin razem z chińskim mistrzem Huang Shao Song, który w wieku 5 lat zaczął pobierać sztuki walki Shaolin, a już w wieku 10 lat udało mu się posiąść starożytną umiejętność shaolin: stanie na rękach na dwóch palcach. Huang Shao Song w 1988 został jednym z wojowniczych mnichów Shaolin.


W 2017 roku trener Giuseppe Ferro nawiązał współpracę z Shifu Shì-Héng-Chán w celu poznania i rozwoju prawdziwego Shaolin w Polsce.